ΓΙΟΡΤΗ 25ΗΣ ΜΑΡΤΙΟΥ 2019

Στις 22/3/2019 στην αίθουσα του Πολιτιστικού Συλλόγου Στρυμονικού πραγματοποιήθηκε η γιορτή της 25ης Μαρτίου με υπεύθυνη τη δασκάλα της Ε΄τάξης κ. Αγγελίδου Σοφία με τους/τις μαθητές/τριες της. Η κ. Αγγελίδου εκφώνησε την ομιλία για τη μεγάλη Επέτειο με εκτεταμένη αναφορά στον τοπικό Ήρωα Εμμανουήλ Παπά. Ακολoύθησαν ποιήματα, τραγούδια, προβολές, θεατρικά, ορχήστρα και παραδοσιακοί χοροί. Οι φωτογραφίες που ακολουθούν είναι από την πολύ ωραία εκδήλωση και την παρέλαση:

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 8 επισκέπτες και κανένα μέλος