ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΗ ΘΕΑΤΡΙΚΗΣ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗΣ - ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΟ ΑΡΧΑΙΟΛΟΓΙΚΟ ΜΟΥΣΕΙΟ ΣΕΡΡΩΝ 8-12-2017

Οι μαθητές/τριες του σχολείου μας και οι εκπαιδευτικοί παρακολουθήσαμε την Παρασκευή 8-12-2017 στην αίθουσα  Αστέρια του Δήμου Σερρών την παράσταση  ""Σέρλοκ Χόλμς, ο φύλακας των αρχαίων σπόρων"". Τα παιδιά μας εντυπωσιάστηκαν από την εξαιρετική παράσταση του ΔΗΠΕΘΕ Σερρών, το οποίο τα τελευταία χρόνια μας έχει συνηθίσει σε πολύ ποιοτικές δουλειές και τους ευχαριστούμε θερμά. Στη συνέχεια της ημέρας επισκεφθήκαμε το Αρχαιολογικό Μουσείο Σερρών ( Μπεζεστένι), όπου εντυπωσιαστήκαμε από τα εκθέματα τα οποία είναι όλα από την περιοχή της Περιφερειακής Ενότητας Σερρών ( την πόλη των Σερρών - Παλιά Μητρόπολη, το Σιδηρόκαστρο, το Νέο Σκοπό, το Γάζωρο, τη Τερπνή, τη Βέργη κ.λ.π. ). Ακολουθούν εικόνες:

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 27 επισκέπτες και κανένα μέλος