Μηνιαία Αρχεία: Δεκέμβριος 2023

Γιορτή Χριστουγέννων 2023

Την Παρασκευή 22/12/2023 πραγματοποιήθηκε η γιορτή Χριστουγέννων του σχολείου μας. Ο Σύλλογος Διδασκόντων και οι μαθητές του σχολείου μας σας εύχονται καλά Χριστούγεννα καθώς και πολλές ευχές για την νέα χρονιά που έρχεται.

Δημοσιεύθηκε στη Γενικά | Σχολιάστε

Τα παιδιά του Δημοτικού Σχολείου Στρυμονικού τραγουδούν τα κάλαντα.

Τα παιδιά του Δημοτικού Σχολείου Στρυμονικού έψαλαν τα κάλαντα στη λαϊκή αγορά, στα καταστήματα και στις τοπικές αυτοδιοικητικές αρχές , προσδίδοντας έτσι μια χαρούμενη και αισιόδοξη νότα για τις γιορτές των Χριστουγέννων που έφτασαν

Δημοσιεύθηκε στη Γενικά | Σχολιάστε

Επίσκεψη του σχολείου μας σε μουσεία.

Την Παρασκευή 8 Δεκεμβρίου , οι μαθητές του σχολείου μας , συνοδεία των δασκάλων τους , επισκέφθηκαν το Λαογραφικό Μουσείο Σαρακατσάνων στις Σέρρες καθώς και το Μουσείο Σύγχρονης Τέχνης ,Πινακοθήκη “Κωνσταντίνος Ξενάκης” . Ακολουθεί φωτογραφικό υλικό από τις επισκέψεις.