Υλικό για την Ιστοσελίδα

ΑΝΑΖΗΤΗΣΗ ΥΛΙΚΟΥ ΓΙΑ ΤΟΝ ΙΣΤΟΤΟΠΟ

Το σχολείο μας κάνει μια προσπάθεια να "βγει" στο διαδίκτυο. Η προσπάθεια αυτή περιλαμβάνει δημοσίευση υλικού που έχει σχέση με τις δραστηριότητες του των μαθητων μας αλλά και υλικό που έχει σχέση με την διαδρομή του σχολείου στο χρόνο. Πρόθεσή μας είναι σ΄αυτό το υλικό να προστεθεί σιγά-σιγά και υλικό από τα σχολεία που έχουν συγχωνευθεί με το σχολείο του Στρυμονικού. Η ιστορική διαδρομή των εκπαιδευτικών μονάδων, αποτελεί στοιχείο έρευνας αλλά λειτουργεί παράλληλα και ως τρόπος σύνδεσης με τις ρίζες μας.

Καλούμε λοιπόν όλους όσους διαθέτουςν υλικό για αξιοποίηση (φωτογραφίες, βίντεο κλπ).

• Τους γονείς μαθητών μας.
  • Γονείς που τα παιδιά τους εχουν αποφοιτήσει από το σχολείο παλαιότερα.
  • Μεγαλύτερους σε ηλικία που έχουν αποφοιτήσει από σχολεία των οικισμών που τα σχολεία τους έχουν συγχωνευθεί με το σχολείο Στρυμονικού (Βαρικό, Καλόκαστρο, Λιβαδοχώρι, Ζευγολετειό, Τριάδα).

Να έρθουν σε Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε. μαζί μας, να μας προσφέρουν το υλικό για ψηφιοποίηση και για να αναζητήσουμε τρόπους αξιοποίησης του υλικού.

Θεωρούμε πως η δημοσίευση του υλικού αυτού θα δώσει χαρά σε νεότερους αλλά και παλιότερους μαθητές μας, κάθε ηλικίας.

Ευχαριστούμε εκ των προτέρων

Ο Διευθυντής                             Ο Σύλλογος διδασκόντων