ΠΑΓΚΟΣΜΙΑ ΗΜΕΡΑ ΠΑΙΔΙΚΟΥ ΒΙΒΛΙΟΥ

Με αφορμή την παγκόσμια ημέρα παιδικού βιβλίου που προηγήθηκε, την Πέμπτη 14/04/2022 πραγματοποιήθηκε στον αύλειο χώρο του σχολείου μια μικρή εκδήλωση αφιερωμένη στο βιβλίο. Το κεντρικό θέμα της εκδήλωσης συνυφασμένο με το φετινό μήνυμα ήταν ο τρόπος που μπορεί ένα βιβλίο να μας ταξιδέψει και να μας εμπνεύσει. Στην εκδήλωση συμμετείχαν ποικιλοτρόπως όλες οι τάξεις του σχολείου  και για το σκοπό αυτό συνεργάστηκαν όλοι οι εκπαιδευτικοί των τάξεων καθώς και οι ειδικότητες του σχολείου μας. Ήταν μια εκδήλωση που ευχαρίστησε τους μαθητές/τριές μας κυρίως και μια αφορμή να ξεφύγουμε από την καθημερινή ρουτίνα της τάξης και να ξαναθυμηθούμε τις εποχές προ κορονοϊού.

Οι εκόνες που ακολουθούν είναι από τις εκδηλώσεις.

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 20 επισκέπτες και κανένα μέλος