ΔΙΔΑΚΤΙΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΣΤΗΝ ΤΡΙΑΔΑ

Στις 18/4/2019 το διδακτικό προσωπικό και οι μαθητές/τριες του σχολείου μας επισκεφτήκαμε την Τοπική Κοινότητα Τριάδας. Η επίσκεψη ήταν ενταγμένη στον προγραμματισμό του σχολείου στο πλαίσιο γνωριμίας των παιδιών με τους τόπους καταγωγής των συμμαθητών/τριών τους. Με την άφιξή μας στο χωριό μας υποδέχτηκε ο Πρόεδρος κ. Μιχαηλίδης Χρήστος, ο οποίος μας ξενάγησε στον υπέροχο χώρο του Προφήτη Ηλία από όπου απολαύσαμε μπροστά μας όλο τον κάμπο των Σερρών και τις Αθλητικές Εγκαταστάσεις, όπου τα παιδιά μας χόρτασαν το παιγνίδι. Στη συνέχεια στο χώρο του Παλαιού Δημοτικού Σχολείου όπου τώρα λειτουργεί ως Μουσείο και ως Βιβλιοθήκη, ευχαριστηθήκαμε την εξαιρετική φιλοξενία με φαγητό και χυμούς όλοι μας, προσφορά του Προέδρου κ. Μιχαηλίδη Χρήστου. Οι κυρίες του Πολιτιστικού Συλλόγου μάς ξενάγησαν στο Μουσείο Λαϊκής Τέχνης και στη Βιβλιοθήκη και στη συνέχεια φρόντισαν να έχουμε μια άριστη παραμονή στο χώρο. Οι μικροί μας μαθητές/τριες και το διδακτικό προσωπικό μείναμε ενθουσιασμένοι από την εκπληκτική φιλοξενία και τους ευχαριστούμε θερμά όλους και όλες. Οι φωτογραφίες που ακολουθούν είναι από την επίσκεψη:

Αυτήν τη στιγμή επισκέπτονται τον ιστότοπό μας 5 επισκέπτες και κανένα μέλος