Διευθυντής

Γενικές πληροφορίες για τον διευθυντή του σχολείου:

ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ - ΔΙΔΑΚΤΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ

Ονομάζεται Ανδρέας  Μπίκος του Χρήστου. Σπούδασε στην Παιδαγωγική Ακαδημία Λάρισας και στο Παιδαγωγικό Τμήμα του Αριστοτέλειου Πανεπιστημίου Θεσσαλονίκης (εξομοίωση).

Έχει υπηρετήσει ως εκπαιδευτικός στις Περιφερειακές Ενότητες Ξάνθης και Σερρών.

Υπηρέτησε στη Δημόσια Εκπαίδευση από θέσεις ευθύνης (Προϊστάμενος Γραφείου Εκπαίδευσης, Διευθυντής Σχολείου, Υποδιευθυντής Σχολείου).

Μέλος του Υπηρεσιακού Συμβουλίου Σερρών ως αιρετός εκπρόσωπος τη διετία 2003-2004. Αντιπρόεδρος του Υπηρεσιακού Συμβουλίου και του Συμβουλίου Επιλογής Στελεχών με την ιδιότητα του Προϊσταμένου Γραφείου Εκπαίδευσης από το 2004 έως το 2010. Αντιπρόεδρος του Υπηρεσιακού Συμβουλίου Σερρών από τον Ιανουάριο του 2013 έως τον Ιανουάριο του 2015. Αντιπρόεδρος του Υπηρεσιακού Συμβουλίου Σερρών από τον Αύγουστο του 2020 έως και σήμερα.

Μέλος της Επιτροπής Επιμόρφωσης Σερρών στις Νέες Τεχνολογίες, τη διετία 2006-2008.

Μέλος της Σχολικής Επιτροπής του Δήμου Εμμανουήλ Παπά από το 2011 έως το 2017.

Συνδικαλιστική δράση για πολλά χρόνια ως εκλεγμένο μέλος, αντιπρόσωπος στις Γενικές Συνελεύσεις ΑΔΕΔΥ, ΔΟΕ και από τις περισσότερες θέσεις του Διοικητικού Συμβουλίου του Συλλόγου Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Σερρών « Εμμανουήλ Παπάς ».

ΔΙΔΑΚΤΙΚΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟ

1.  Ανδρέας Μπίκος                        Δάσκαλος    Διευθυντής

2.  Χρήστος Σπαντζιάρης                Δάσκαλος    Γ΄ Τάξη

3.  Αλεξία Ρώϊμπα                          Δασκάλα      Ε΄ Τάξη